8 Haziran 2014 Pazar

Kitap Yorumu : Ay Hadi İnsallah ! - Pucca Günlük/4


Arka Kapak : 
"Ne anneler, ne eski sevgililer ne de etrafta dolanan s.tükler! Bu kez başaracam, bu kez o duvağı takcam! Hiçbir şey önüme engel olamayacak… Sen bile! Kaderimde yokmuş, falımda çıkmıyormuş, o adam bana göre değilmiş… Hiiiiiiiiiç anlamam, dinlemem, o adam buraya gelecek! Ayy hadi inşallah!"

"İskambil kâğıtlarından ev yapıyorum kendime Vale'yi saklıyorum, Kız'ı kıskanıyorum, As'la hayaller kuruyorum. Hep birşeyler eksik kalıyor, sayılar başımı döndürüyor. Fal bakıyorum maça aramızı bozuyor, papaz kaçıyor. Ve ben kâğıttan evin içine bir türlü sığamıyorum…"

Bu kitabın okuyucularına bir uyarısı olsaydı, o da "Pucca bu, anılarını mutlaka okuyun ama sakın ola ilişkinizde uygulamayın!" olurdu… Sosyal Medya'nın kraliçesi Pucca, 4. kitabı Ay Hadi İnşallah'ta yine kadın zekâsını, komikliğini, sinsiliğini, şaşkınlığını ve hani o bildiğimiz, "Ne onunla ne onsuz!" aşkı en yalın haliyle yazdı… İlk kitabından itibaren başına gelen her şeyi tüm samimiyetiyle anlatıp çoğu zaman, "Sanki beni anlatmışsın…" dedirten Pucca'nın günlüğünde bu kez en bilinen aşkı Ceri ile olan hikâyesini okuyacağız.

Her durumdan bir kavga çıkaran, her kavgada ayrılan, her ayrılıktan 10 dakika sonra barışan Pucca ve Ceri'yi okurken, bakalım siz hangi tarafta yer alacaksınız?


* Ablam aldı bu kitabı yine bana :')))) . "Ben çok güldüm okurken Berfin. Pucca cidden komik al oku sen de gülersin biraz" diyip de verdi ve cidden haklı çıktı. Annemlerle tartıştım gittim, kitabı aldım elime moralimi düzelttim. Okulun sıkıcılığından uzaklaşmak için gittim, kitabı aldım elime kafa dağıttım. Öyle oldu yani kısaca :D Kafa Dağıtıcı Kitap. Pek tarzım olmasa da sevdim kitabı. Bi kere Pucca cidden çok cesur ki hayatında tüüüm olup bitenleri ayrıntı atlamadan anlatıyor. Ceri 'yle ilişkileri cidden tatlıydı bence. Alıp okunabilir bir kitap. Tarzım değil diye ön yargıyla yaklaşmıştım fakat cidden okurken eğlendim. Alıp okuyabilirsiniz deriim!! 

Spoiler : Ceri'yle ayrılmalarına çok üzüldüm. Pucca da sonradan pişman oldu da of barışmadılar işte. Her neyse sonradan gelen adam da mal gibiydi sevmedim onu. Teoman görünce kardeşini aramasını aşırı aşırı kıskandım -_-  Bide Teoman'ın kardeşiyle konuşmasını...... 

------

Hoş bi kitap gibi. Artık sizin yorumlarınıza ve zevkinize kalmış :) Kitaba aşırı bağlanmadığım için benden 4 puanla geçti Pucca...
^^ Ne zaman hayal kurmayı bıraktım,o zaman kendimi tepetaklak buldum.Hayal kurmanın bir zararı olmaz heralde

^^ Nereye kadar seveceksin, Ne kadar seveceğin umurumda değil.


^^ Tatlım, Beyaz atlı prens demişsin ama bu sadece at !


^^ Hayat dediğin şey, sadece aklında kalan anılardan ibaret.
Ay Hadi İnşallah ! - Pucca Günlük/4 Kitap Tanıtımı

Sayfa Sayısı : 332          

Puanım : 4


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...