4 Eylül 2014 Perşembe

Jamie McGuire / Tatlı Bela - Kitap Yorumu & Alıntılar & Soundtrack    

 Abby Abernathy karanlık geçmişiyle arasına mesafe koymuş olan, alkol kullanmayan, küfür bile etmeyen kendi halinde bir kız, fakat hayatını dövüşerek kazanan ve vücudu dövmelerle kaplı yakışıklı Travis Maddox onun hayatını değiştireceğe benziyor.

 İyi kız ve kötü çocuk… Bu birliktelik bir aşkın mı habercisi yoksa bir felaketin mi?

 Tatlı Bela sadece bir “bestseller” değil, uluslararası bir fenomen. Yayımlandığı günden beri tüm dünyada büyük yankı uyandıran bu kitabı okumayan kalmayacak.
Of Travis Maddox... 
Çok ses getiren ve gerçekten herkesin favorilerinden biri olan Tatlı Bela serisi ilk başta beni biraz sarmayıp sinir krizlerine soksa da o son sayfaları okurken kalbimin pır pır çarptığı doğrudur :3 Bittiğinde gerçekten böyle upuzun bi "Ayyyy" da çektim hani :D Gerçekten çok hoş bi son olmuş ve bitince kitabın geneline baktığımda gerçekten baştaki hislerimin hiçbirinin kalmadığını ve kitabı cidden çok sevdiğimi fark ettim :')

 Olayların birazcık hızlı geliştiğini düşünmüyor değilim tabii ki :D Fakat benim ikinci favori bad boyum, biricik Travis'ciğim o korumacı tavrıyla, kıskançlıklarıyla, Abby'e olan o güzel sevgisiyle kitabı ayrı bir sevmeme sebep oldu :P Yani birçok kişi için de böyle olmuştur sanırım :D Cidden hemen Ayaklı Bela'yı da alıp olayları bir de Travis'in ağzından okumak istiyoruum :')
 Olaylara değinecek olursam da ;
Abby, geçmişinde yaşadığı bir takım olaylardan kaçmak için yaşadığı yerden uzak bir yere üniversite için gelir. Onun her zaman arkasında olan kardeşi sayılabilecek America da onunla gelir. Asıl olay da America'nın sevgilisi Shepley'in, America ve Abby'yi kuzeni Travis Maddox'ın dövüşüne götürmesiyle başlar

 Travis, yaşamını dövüşerek kazanıp aynı zaman da Abby, America ve Shepley'le aynı üniversitede okuyan bir öğrenci :) Fakat aşırı derecede çapkın.
 -_- Yani cidden her kız onun peşinde ve o da peşinde olan tüm güzel kızlara yüz veriyor o derece Abby'le ilk kez Shepley onu dövüşüne getirdiğinde tanışır ve ondan etkilenir :') 


Spoiler
 Girdikleri bir iddia sonrasında Abby Travis'le aynı evi, odayı hatta aynı yatağı paylaşmak zorunda kalır. Daha önce kimseye aşık olmayan Travis, Abby'yi gerçekten çok sever ve tüm okurları da kendine hayran bırakır :')
O "Bayan Maddox" lı dövme olayı çok hoşuma gitti :) Kitabın son cümlesi, tüm olayları başlatan şeyi çağrıştıran "Var mısın iddiasına?" olunca kitap bitti, ben de oha falan oldum yine harbiden .ss.s Cidden çok hoş bi hikayeydi :D Ya başta kızdım mızdım ama sonradan döndüm ben de Abby'yi de sevdim birazcık :D Ama Travis... Of Travis ... Nerde bize bi Travis ? Hı ? Hı ? :( Hof neyse :D -_- Evlenme biraz ani oldu ama yine de çok tatlılardı bence :') Ve kıyamam Travis evlenince bile korkuyodu Abby bırakıcak filan diye -_- Neyse ki Abby onu rahatlattı ve çok tatlı bir son olduu :')
Spoiler Son

 Konusundan az bahsettim biliyorum fakat cidden spoilera inmemek için çok çabaladım :D Konusunu tam olarak bilmeseniz de bir çok Tatlı Bela sevenine güvenin alın ve okuyun :) Ha tamaam. Eksikleri ya da beğenmediğiniz yerleri olabilir fakat kesinlikle Travis'in romantikliklerinden buraları görmeyeceksinizdiir :D Garantisini de veriyorum yani ;)

Alıntılar :"Amma da etkileyici bir ilk öpücüğün varmış"
"Senin son ilk öpücüğün."

~~

Teni tenime değdiği anda kendimi güvende hissettim. Kollarındayken böylesine evde hissetmek bir zamanlar beni çok korkutmuştu ama o anda bu kadar korkunç bir şey deneyimledikten sonra kendimi bu kadar güvende hissedebildiğim için şükran doluydum. Birisinin yanında böyle hissedebilmemin tek bir anlamı olabilirdi.
   Ben ona aittim.


"...Sen beni bulana kadar kayıp olduğumun farkında değildim. Yatağımda seninle geçirdiğim ilk geceye kadar yalnızlığın ne olduğunu bilmiyordum. Hayatımda doğru olan tek şey seninle olmak. Benim bekleyip durduğum şey, sensin Güvercin."

~~

 "Az önce bana evlenme teklif ettin," dedi, hala numara çevirdiğimi itiraf etmemi bekliyordu.
 "Farkındayım." 

"Benim yuvam sensin."

"Sıradışı olan sadece ben değildim ve sadece o da değildi, birlikteyken olduğumuz şeydi."

~~

"Şu anda yüzünde olan gülümseme için her şeyi yapardım."
Dudaklarımı dudaklarıma bastırdım ve başımı salladım. 
"Gerçekten de yumuşak dudakları var." Travis irkildi. 
"Dudaklarının nasıl olduğunu duymak istemiyorum." "İnan bana önemli bir şey. 
İlk öpücüklerde hep endişeli olurum ama bu seferki o kadar kötü değildi." 
"Öpüşmek seni endişelendiriyor mu?" dedi gülerek, söylediklerimi komik bulmuştu. "Sadece ilk öpücükler. Onlardan nefret ediyorum." 
"Eğer Parker Hayes'i öpmek zorunda olsaydım ben de nefret ederdim."

~~

"Berbat bir halde olduğumuzu biliyorum tamam mı? Ben dürtüsel davranıyorum ve çok fevriyim ve senin için daha önce kimse için hissetmediğim şeyleri hissediyorum. Sen bir an benden nefret ediyormuş gibi davranıyorsun, bir sonraki an beni istiyorsun. Ben hiçbir şeyi doğru yapamıyorum ve seni hak etmiyorum... ama seni köpek gibi seviyorum Abby. Seni daha önce kimseyi ya da hiçbir şeyi sevmediğim gibi seviyorum. Sen yanımdayken içki ya da para ya da dövüş ya da tek gecelik ilişkilerin bir değeri kalmıyor... tek ihtiyacım olan sensin. Tek düşündüğüm sensin. Tek hayal ettiğim sensin. Tek istediğim sensin."

~~

"Ne var biliyor musun Maddox Bey?"
"Ne var bebeğim?" İfadesi ciddileşti.
"Başka bir hayatta sizi sevebilirdim." 

~~

"Gelecekteki karınla tanıştığında bütün bunlar için bana teşekkür edeceğine elli papeline bahse girer misin?" 
Travis'in kaşları çatıldı ve yüzü düştü. "Bu fazla kolay bir iddia. 
Evlenmek isteyebileceğim tek kadın an önce kalbimi kırdı."

~~

"Seni o kadar çok seviyorum ki Güvercin," dedi beni tekrar tekrar öperken. "Sadece bundan elli yıl sonra hala pokerde canına okuyor olacağımı unutma yeter," deyip kıkırdadım. Gülümsedi, muzaffer bir şekilde. "Eğer seninle altmış ya da yetmiş yıl geçirmek anlamına gelecekse bebeğim, elinden geleni ardına koyma."Okurken ve okuduktan sonra kitaba en çok yakışıtırdığım şarkılardan bi playlist hazırladıım :') Şarkıları da seveceğinizi umuyoruum :)

 Tatlı Bela tanıtımım da burda son bulduu :') Çok beğendim ve okumanızı tavsiye ederim :D Alıntılardan da farketmişsinizdir Travis'in nasıl bir şey olduğunu :D ♥ 
Neyse ben yine Traviiis diye başlamadan bitiriyim burda cidden yeter :D 
Şimdiden keyifli okumalaar :D xox

Sayfa Sayısı : 427  
Puanım : 5


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...