1 Mayıs 2018 Salı

Kitap Yorumu: Tatlı Seytan - Wendy Higgins


On altı yaşındaki, lise öğrencisi Anna Whitt yaşıtlarından biraz farklı bir genç kızdır. Anna, renkler vasıtasıyla insanların duygularını görür, hatta isterse hisseder. Kilometrelerce ötedeki sesleri duyar, kokuları alır. Anna, farklı olduğunu bilir ama "ne" olduğuna dair en ufak bir fikri yoktur. Ta ki gizemli yakışıklı Kaidan Rowe ile tanışana dek. Kaidan, onun da kendisi gibi, iblis soyundan gelen bir Nefil olduğunu açıklayınca Anna'nın önünde karanlık bir dünyanın kapıları aralanır. Kaidan'ın büyüsüne kapılıp bu dünyaya adımını attığında artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Hayatı boyunca "iyi bir kız" olan Anna, ya diğer Nefiller gibi iblislere boyun eğip kötülüğe hizmet edecek ya da kaderini baştan yazacaktır...Okuoku indiriminde sürüyle yorum okuduktan sonra almaya karar vermiştim. İşin aslı kapağından dolayı biraz ön yargılıydım. Kafamın yoğun olduğu bu dönemde "Kesin eğlenceli bir kitaptır" diye düşünüp okumaya başladım. Aman Allah'ım o da ne, okumaya başladım ve elimden bırakamadım. O kadar sürükleyici ve o kadar güzeldi ki, samimi söylüyorum tüm ön yargılarım yersizmiş! Ve şimdiden söylüyorum: Okumayı düşünüyorsanız elinizden bırakamayacaksınız, hazırlıklı olun!!


Konusu şeytanlı melekli olduğundan çoğu kişiye klişe gelecektir. Ama yazarın bu konuyla ilgili hayal gücü gerçekten beni hayrete düşürdü. 500 sayfalık kitap hiç mi sıkmaz? Sıkmadı işte... Çok güzel bir kurgu, çok güzel bir anlatım.
Dükler ve her dükün farklı bir günahı yönetmesi.
Düklerin çocukları nefiller.
Şehvet Dükü'nün oğlu Kaidan.
Hem dük hem melek çocuğu olan Anna.
Anna'nın babası ve annesinin öyküsü.
Ve ve ve bunları haaarika bir şekilde harmanlayıp önümüze sunan Wendy Higgins. 
Diyecek söz bulamıyorum gerçekten çok beğendim.
Birazcık konumuzdan bahsedeyim: Anna; insanların duygularını görebilen, duyuları 1.5 km kadar öteye gidebilen farklılıklarının farkında olan fakat bunu kimseye anlatamayan kadın karakterimiz. Kaidan da; yaşıtları arasında popüler olan bir müzik grubunun bateristi. Anna ile aynı özelliklere sahip erkek karakterimiz. ~Anna'nın en yakın arkadaşı Jay, Kaidan'ın müzik grubunun hayranı. Bir gün Anna, Jay'in zoruyla bu grubun konserine gidiyor ve Kaidan'la tanışıyorlar. Olaylar bundan sonra başlıyor ve acayip bir şekilde ilerliyor.


Spoiler vermek istemiyorum çünkü başlarsam duramayacağım biliyorum. Güzel bir aşk-fantastik-macera üçlemesi var ama bunun yanında gerçekten harika bir kurgu var. Fantastik kitap seviyorsanız alıp okumalısınız bence. İkinci kitabı okumak için sabırsızlanıyorum. ^_^ Serinin devamını da beğenirim muhtemelen. Bu türü seviyorsanız şiddetle öneririm. Kafa dağıtıcı, güzel ve sürükleyici bir kitap. Anna ve Kaidan'ı + diğer karakterleri çok seveceğinizi düşünüyor ve umuyorum. Sevgilerimle

Sweet Evil Book Trailer


Yazar: Wendy Higgins
Sayfa Sayısı: 536
Yayınevi: GO!
Puanım: 5
2 yorum:

  1. Bu kadar iyi bir puanı varsa listeme ekliyeyim ben de o zaman :) okuoku dan hiç alışveriş yapmadım orası da araştırılabilir :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Ben tüm kitap alışverişlerimi okuokudan yaptım ve hep de memnun kaldıım, fiyatları da gerçekten uygun oluyor tavsiye ederim. Tatlı Şeytan'ı da tavsiye ederiiim :D

      Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...